cloud cloud cloud cloud cloud cloud
cloud cloud

Ahtapot BSGS Ürünler

Ahtapot BSGS

Güvenli İnternet Erişim Sistemi

Ahtapot Güvenli İnternet Erişim Sistemi, hem ters vekil sunucusu, hemde önbellek yapan vekil sunucusu olarak çalışma yeteneğine sahiptir. İçerik filtreleme, kategorilere göre filtreleme, filtreleme ve internet kullanım istatistikleri sağlamaktadır.

Ahtapot Güvenli İnternet Erişim Sistemi, LDAP ve Active Directory desteği ile gelmektedir. Bu sayede kullanmakta olduğunuz mevcut dizin yapısına doğrudan entegrasyon sağlamaktadır.

5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" gereği, erişim kayıtlarının sayısal olarak imzalanması ve bu kayıtların kanıt dosyaları ile beraber saklanması işlemi, Ahtapot BSGS SIEM sistemine entegre olarak gerçekleştirmektedir.


Güvenli İnternet Erişim Sistemi, zararlı adresleri filtrelemek amacıyla, ahtapot.org.tr adresi üzerinden sunulan ve pek çok farklı kaynaktan derlenerek oluşturulan “kara liste” adreslerini otomatik olarak almaktadır. Bu sayede kullanıcı müdahalesini en aza indirirken, gerektiğinde istisna tanınmasına sağlayabilecek esnek bir yapıya sahiptir.

Grup izinlerine göre tanımlanan güvenlik politikaları doğrultusunda filtreleme ve erişim kısıtlama işlemlerini yerine getiren Ahtapot GiES, son kullanıcının maduriyetini minimuma indirmek amacıyla “erişim talep” sistemine de sahiptir. Bu sayede talepte bulunan kullanıcıya sınırlı süreli erişim istisnaları da tanımlanabilmektedir.